![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12597184
*
nr 1259 7184
Spegel
Rokokostil, 93x44
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 juni 2019
kl 20:44:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 10:20:02
1
100 kr
29/5 23:16:12
2
200 kr
3/6 18:37:11
3
300 kr
3/6 19:26:49
4
300 kr
3/6 19:26:49
3
300 kr (Budbetjänt)
3/6 19:27:17
4
350 kr
3/6 19:41:09
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1259 7184
Spegel
Rokokostil, 93x44
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 10:20:02 | 1 | 100 kr |
29/5 23:16:12 | 2 | 200 kr |
3/6 18:37:11 | 3 | 300 kr |
3/6 19:26:49 | 4 | 300 kr |
3/6 19:26:49 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/6 19:27:17 | 4 | 350 kr |
3/6 19:41:09 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53